Švýcarsko Alpy paragliding SIV kurzy krizovky

Švýcarské Alpy nejsou českými piloty ještě tolik frekventované jako terény Rakouské. Mají stále nádech exklusivity spojené s vyšší cenou služeb. Ale i to je dnes ve sjednocující se Evropě relativní. Určitě vezmeme v příští době více Švýcarských letových terénů do našeho programu.

Lugáno Krizovky sušení Krizovky SIF kurz Lugáno Loď na vodě Krizovky Lugáno Padák akce

 


 

Lugáno Krizovky (SIV) - nácvik nestandardních letových režimů

(SIV z francouzského Simulation d'Incident en Vol)

 

Tento kurz pořádáme od loňského roku ve spolupráci se školou PROGLIDE.cz

Celkové trvání kurzu SIV je 7 dnů. V  těchto sedmi dnech odlétáme 4dny SIV a pátý den budeme mít jako rezervu pro případ nepřízně počasí. Zbytek dní je volné létání bez zajištění záchrany.

SIV kurz probíhá na Švýcarském terénu Monte Generoso. Startoviště se nachází v 1704m.n.m. s převýšením nad vodou 1200 m. Na startoviště se jezdí "zubačkou". Za den provedeme 3-4  lety. Na vodě je člun, který je připraven vás v případě pádu do vody okamžitě "zachránit". Každý pilot má zapůjčený nafukovací záchranný systém.
První den zahájíme kontrolou vybavení (zejména záložních padáků) a rozlétáním. Odpoledne již nácvikem lehčích manévrů, jako zaklopení uší, wingover, asymetrické zaklopení vrchlíku do 1/3, b-stall. Druhý den pokud budeme všechny předchozí režimy bezpečně zvládat, můžeme procvičovat asymetrické zaklopení vrchlíku z min. 1/2, frontální zaklopení náběžné hrany, min. rychlost, pomalu vypuštěný b-stall, spirála atd. Třetí a čtvrtý den, (samozřejmě jen pokud zvládáme předchozí) budeme již nacvičovat ty "těžší" letové manévry. Zatáčky na minimální rychlosti a s tím spojené negativní zatáčky, krátké asymetrické přetažení, full stall, tail slide (couvání), držená asymetrická zaklopení, atd. Pátý den máme v záloze zejména pro případ špatného počasí a pro upevnění a další procvičení manévrů. Samozřejmě si může každý kdo má zájem, vyzkoušet odhození záložního padáku a s tím pak spojené sušení materiálu. Při dostatku času a sil je možné si poslední den vyzkoušet také některé základní akrobatické manévry (Wingover, Sat, asymetric spiral atp.). Každý den je zakončen briefingem, rozborem situací z videozáznamu a přípravou na další den.

Pilotům po kurzu, s menším náletem či kratší pilotní praxí doporučujeme absolvovat nejdříve jakousi odlehčenou variantu kurzu SIV.  Procvičíme ty nejdůležitější dovednosti (velké uši+speed, B-stall, spirála, ostrá zatáčka) a nejčastější nestandardní režimy, které vás mohou ve vzduchu potkat (frontstall, asym. kolaps, krátké přetažení, sackflug) . Vynecháme režimy jako full stall, držené negativní zatáčky, držené asym. kolapsy). Důvody: pilot s menším náletem si těžko z absolvovaného zážitku např. z drženého asym. kolapsu, nebo fullstalu odnese jakýkoli, natož pozitivní, zážitek a je pro něho lepší nejdřív porozumět spíše lehčím manévrům. Tato lehčí varianta SIV probíhá stejně a trvá také 4/(5) dny. Takže nám zbývá dost času na doladění techniky ustřeďování termických stoupavých proudů a jiná individuální praktická cvičení.

Zájemcům o pilotní licenci PL-B budou cvičení zapsána jako praxe do osobního listu.


Podmínky pro přijetí do kurzu:
*Platná pilotní licence odpovídající (alespoň částečně :-/ ) používanému Padákovému kluzáku.
*Platné cestovní úrazové pojištění.
*Platné pojištění Pk. vůči škodám způsobeným třetí osobě do zahraničí(Eu).

 

Cena SIV kurzu je 8500 .-kč absolventi loňského kurzu mají 500,-kč slevu.

 

 

Cena obsahuje:
*Výjezdy zubačkou na 7dní, 4 dny SIV kurzu
*zapůjčení plně automatické záchranné nafukovací vesty
*filmování, servis na vodě-člun
*rozbory natočeného materiálu z velkoplošného projektoru.

Cena neobsahuje:
-ubytování kemp
-stravu
-pojištění-NUTNÉ!!!
-dopravu (buď po vlastní ose, nebo naším busem 1300,-kč)

 

Další informace: Terén Monte Generoso leží nad jezerem Lugano (v jižním cípu Švýcarska ) cesta 820km z Prahy cca 10hod.. Ubytování v kempu ve městě Melano přímo u jezera  9,5 € za noc/osoba (na 6 nocí cca 1482.-kč )  na osobu. Přistání je přímo do kempu. Start z horské louky pak oblet kopce a nad jezero, přílet nad vodu v 1200m. Kotviště záchranné lodi a stanoviště kameramana přímo v kempu.Výjezdy vláčkem-zubačkou, nástup na zubačku je cca2,5km autem od kempu. Start cca 3 min pešky od konečné stanice. Dá se stíhat 5 výjezdů za den...  

Pozn. text PROGLIDE.cz

 

Terény

Přehled podrobný informací o terénech na které jezdíme nejčastěji.

Termíny

Přehled termínů na paragliding zájezdy.

Přihláška

On-line přihláška na vybraný paraglidingový zájezd

 

 

 

 

 

Logo WINGOVER.cx