SPOLEK ČESKÝCH LETCŮ

Spolek českých letců od roku 2003 sdružuje lidičky létací i nelétací, kteří mají nějaký vztah k Černé Hoře v Krkonoších. Založen byl z popudu Pavla Urbana z Rudníka. Stanovy sepsal Míra Fejt s Jardou Šemberou a odvezl je na ministerstvo vnitra. Na první schůzi nás bylo jak na startu na Černé Hoře v tom nejlepším. Marek Carda z Maršova, Ondra Povýšil z Velké Úpy, Martin Kobr z Pece a další...
Založení spolku nás posunulo do oblasti seriozních členů oficiálně registrovaného spolku. A toho jsme hned pořádně využili. Startoviště na Černé hoře potřebovalo stavební úpravy. Dnes máme možná nejkurioznější, ale také nejkrásnější rampu v Čechách i na Moravě, co už stojí za trochu starostí, práce a nějaký ten peníz. Neděláme jen na Černé Hoře, ale snažíme se rozvíjet přeshraniční spolupráci s kolegy piloty z Polské strany hor. To je náš spolek. Jestli jste rádi s někým, jste ochotni investovat trochu času a chcete za to dostat dobré kamarády, můžete se k nám přidat.


2015 - rekonstrukce rampy - protože ta původní již odsloužila svoje, bylo třeba učinit opatření k prodloužení životnosti rampy a zlepšení jejího stavu. Tak jsme zase utratili nějaké peníze, čas, ale hlavně jsme společně  zase něco vytvořili a přidali se i kamarádi, kteří mají rádi létání, ale nemusí být zrovna členy. Podpořili nás zase z rozpočtu svazu PG a ZL LAA ČR a v neposlední řadě přispěla firma GRADIENT. A tak doufejme, že budeme novou rampu užívat déle jak 12 let.


Historické fotky ze stavby původní rampy:

Spolek českých letců
Spolek českých letců
Spolek českých letců

 

Spolek českých letců
Spolek českých letců
Spolek českých letců