Škola paraglidingu Černá Hora (Dovzduchu.cz)
a
Škola paraglidingu Kozákov (Fly4you.cz)

Pokud se chcete naučit bezpečně a dobře létat, nebo jen příjemně a aktivně strávit svou dovolenou či víkendový pobyt v Českém ráji, Krkonoších a Podkrkonoší budete v nejlepších rukách právě s námi. Nabídka paraglidingové školy spojuje efektivní výukové postupy s nejlepšími paraglidingovými terény v České republice. Odlišná je především individualizací přístupu podle schopností a možností každého žáka.

Obě školy s více jak 20-ti letou historií v paraglidingu navázaly v roce 2016 spolupráci a poskytují tak nejlepší možné služby jak pro klienty školy tak tandemových letů ve východních čechách.

Pokud si chcete paragliding pouze vyzkoušet, najdete v naší nabídce tandem paragliding na navijáku nebo na nejlepších terénech v České Republice jako jsou Černá Hora, Kozákov, Špindlerův Mlýn nebo Zvíčina.

Z naší nabídky si jistě vyberete:

 

Lekce paraglidingu

Paragliding škola

Jednoduché seznámení s paraglidingem ( padákovým kluzákem ). Lekce je určena pro osoby všech věkových kategorií a je nejjednodušším způsobem jak zkusit paragliding. Jedná se o zjednodušenou formu výcviku ve dvojicích s krátkými samostatnými lety na padákovém kluzáku nízko nad zemí v okolí Kozákova. Lekce paraglidingu provádíme na cvičných terénech v okolí Kozákova a nebo Krkonoš a Podkrkonoší dle povětrnostní situace. 

Základní kurz paraglidingu

Paragliding škola

Základní kurz paraglidingu trvá 4 dny a je určen pro běžně zdatné zájemce s velmi malou či žádnou zkušeností s paraglidingem. Žáci jsou seznámeni se základními aerodynamickými principy letu kluzáku a jeho ovládáním v průběhu startu, letu a přistání. Kromě nutné teorie budou probíhat praktická cvičení jak zacházet s padákem na zemi a poté absolvujete krátké lety v malé výšce nad zemí, kterou budeme – s vaším zvětšujícím se umem – pozvolna zvyšovat.
 

Celý kurz paraglidingu (PL-A)

Paragliding škola

Úspěšné a bezpečné létání na padáku se naučíte s naší školou paraglidingu Kozákov s více jak 20-ti letou historií. Základní 7-9 denní kurz paraglidingu je pro začátečníky s cílem naučit vše potřebné k získání pilotního průkazu. Nejlepší kombinace letových i základních terénů na horách i v podhůří (Kozákov, Zvíčina, Černá Hora, Špindlerův Mlýn) umožňuje nejlepší využití vašeho času pro získání praxe. 

Termický kurz pro piloty paraglidingu

Paragliding škola

Po zkušenostech z práce se sportovními talenty, zavádíme na základě poptávky pilotů dva nové kurzy. Prvním z nich je termický kurz. V tomto kurzu zdokonalíme vaše pilotní návyky, a na základě diagnostiky odstraníme chybné postupy, často snižující Vaši dobrou úroveň pilotních dovedností.


Naučíte se i něco nového. Soustředit se budeme na spojení vašich teoretických znalostí s praktickým využitím, při konkrétním letu, místu a času. Na základě rozborů letů,  se dokážete podívat na místa kam jste dosud nedolétli a pokud to je možné, vrátit se zpět na místo startu. Zdokonalovat budeme i konkrétní pilotáž v různých termických podmínkách. Vyhledávání termiky a volby postupu v různých terénních i povětrnostních situacích.

Po tomto kurzu již nebude problém zůstat ve vzduchu déle než doposud.

 

 

Cena obsahuje:

Startovací a přistávací poplatky.

Zapůjčení radiostanice.

Práce instruktorů.

Doprava na cvičný terén a zpět.

Záznam kurzu digitální technologií.

 

V ceně není:

Ubytování, stravování.

Doprava na starty: Lanovky a vleky na navijáku

 

Cena Kč 6.200,- - 8.200,-

Přihláška 

XC Kurz přeletů pro piloty paraglidingu

Paragliding škola

Stejně jako termický kurz, i tento je především o létání a propojování teorie s praxí. Nemusíte však být absolventy matematickofyzikální fakulty abyste kurz absolvovali. Na základě znalosti didaktických postupů, dokážeme každému tempo školení upravit dle  jeho osobnosti.


U přeletů jde o navigaci a práci s GPS. Na základě vyhodnocování záznamů letů  vám dáme praktické rady a tipy k taktice přeletu. Tím zvětšíme Vaše možnosti jak se dostat bez motoru do míst, kam jste ještě nedolétli a popřípadě se vrátit zpátky k místu startu.

 

NOVĚ - XC BASE - po vydařeném kurzu v loňském roce na Slovinském Lijaku, dochází k zavedení tohoto produktu do standardní nabídky. Jedná se o zájezd za termickým létáním na nenáročných terénech vhodných pro výcvik termických přeletů. Narozdíl od vodění za ruku v jiných projektech, se my snažíme za pomoci poznatků ze sportovní psychologie a didaktiky sportu, naučit piloty uskutečňovat vlastní rozhodnutí, vedoucí k zlepšení výkonů či pouze zlepšení pocitů při vlastním létání. Kvalitní přípravou disciplíny a rozborem důvodů pro to , jak letět a co sledovat učíme klienty stereotypům která získavají při samostatném pilotním vývoji pomalu za dlouhé časové období.

Na kurzu jsou přítomni 2 instruktořii. Za letu je jeden přítomen ve vzduchu po trase, druhý pomáhá účastníkům ze země.

Zkušenosti z minulých let svědčí o úspěšnosti této metody, která má výhody především  v oblasti osobního rozvoje pilotů, nikoli uletění jednoho výkonu. Většina absolventů v době po XC basi zlepšila své výkony dlouhodobě a vyjadřuje větší pohodu za letu.

Mnoho kilometrů a pěkné umístění v soutěžích může být realitou.

 

V ceně je :     

- záznam digitální technikou

- práce instruktorů

- IT technologie pro stahování a hodnocení záznamů z GPS

 

V ceně není:

- doprava na start, ubytování a stravování, start. poplatky,

- svozy nad 20 Km

 

Cena Kč 6.200,- - 8.200,-

Přihláška 

Kurz paraglidingu sportovní pilot (PL-B)

Paragliding škola

V kurzu postupujeme podle předpisu PL 3, výcvik kvalifikace PL B, kdy se pilot PL A s náletem min. 50 hod. přeškoluje na PK skupiny B (EN - C), učí se prvky pokročilé pilotáže a absolvuje rozšířenou teoretickou přípravu meteorologie, aerodynamiky a navigace, potřebné při stavbě přeletové tratě a letu po ní.


Závěr kurzu obsahuje teoretické přezkoušení a praktickou zkoušku inspektorem PL LAA ČR pro vystavení licence PL B.

Žákům se doporučuje před tímto kurzem  absolvovat kurz SIV (nácviku nestandardních let. režimů). Kurz mohou absolvovat i piloti PL A na padácích skupiny A (EN A, B) pro zdokonalení vlastních pilotních dovedností.

Po předchozí dohodě lze padáky odpovídající skupiny zapůjčit.

Licenci PL B potřebujete pro přijetí do kurzu PL T a instruktora. S licencí PL B můžete létat na padácích skupiny A,B (podle normy EN  skupiny A,B,C).

 V ceně je:

DVD s výukovým filmem vydaným LAA ČR a schválenou hlavním inspektorem.

Startovací a přistávací poplatky.

Zapůjčení vybavení včetně přilby.

Zapůjčení radiostanice.

Práce instruktorů.

Doprava na cvičný terén a zpět.

Záznam kurzu digitální technologií.

 

V ceně není:

Ubytování, stravování.

Doprava na velké kopce :Lanovky a vleky na navijáku

 

Cena : 3450,- CZK

Přihláška na kuz 

Kurz Motorového paraglidingu PPG a MPK

Paragliding škola

U nás Kurz motorového paraglidingu absolvujete bez vlastního vybavení, bez letecké zkušenosti. Nutnou lékařskou prohlídku Vám zajistíme, nebo ji můžete absolvovat sami u pověřeného lékaře pro vydávání osvědčení v "ICAO standard." (Seznam lékařřů je možné otevřít odkazem zde, nebo dole u přihlášky).Takže zbývá jen dodat si kuráž, přihlásit se a můžeme začít létat s motorovým padákem.


Nebo si můžete u nás objednat vlastní vybavení s jehož výběrem Vám ochotně pomůžeme při zvážení vašich finančních, časových i tělesných možností. Kurz absolvujete již na svém stroji s výukou ovládání přímo vašeho vybavení.

Celá historie naší školy začíná v roce 1986, kdy vedoucí instruktor (Mireček) odcvičil první základní kurz parašutismu a pokračoval dál až k dnešním zkušenostem v létání a učení.

Máme zkušenosti s motorovým létáním na různých druzích zavěšení, tříkolky řízené nohama i rukama, padáky klasické i rychlostní, létání ve dvou i v jednom...

Kurz má svou bezmotorovou část, která může probíhat součastně se základním kurzem PL-A, a samostatnou motorovou část se speciální teorií. Po jeho absolvování jste připraveni na zkoušku inspektorem  MPG LAA ČR. Průběh odpovídá směrnici MPL 3 LAA ČR. Většina našich absolventů zvládla předepsaný rozsah výcviku za 7  dní. Takže vzhůru na nebe s vrtulí za sebou a  krásnými kilometry před sebou.

bezmotorová část (základní PL-A)                  3 700,- Kč /3 + 1 dny motorové přeškolení                                        4 800,- Kč /1,5 dne/ přezkušování - individuální výuka                  1 750,- Kč / vyučovací den jednotlivý úkon                                                500,- Kč / do 1,5 hod + a cestovní výdaje

pověření lékaři pro PPG

Přihláška 

Výcvik pilota PL T - Tandem - vstup mezi elitu

Paragliding škola

Máte nalétáno minimálně 200 hodin, 2 roky PL-B nebo jste již 3 roky pilotem a Béčkař rok? Pak můžete absolvovat náš kurz pro piloty tandemů (dvoumístných padáků). Již po 2 dnech v případě vaší šikovnosti a rozumného počínání, můžete létat s dalšími piloty na tandemu a plnit nutnou praxi.


Po splnění praxe přijde přezkoušení před určeným inspektorem provozu a po zapsání kvalifikace do PL můžete létat i s nepiloty.

Počítejte jak s výukou teorie, tak i zábavné cvičení s vidlicemi  a vašim padákem, kdy budete běhat po louce a na padáku se kromě Vás bude bimbat batoh do kterého nesmíte kopnout, bouchnout s ním o zem ani jej přilehnout. Učit se budete zvedat nad hlavu 40m2 nezatížené plachty a létat na horní i spodní hranici zatížení padáku.

Přijďte se naučit létat ve dvou na jednom padáku, podělte se o svou radost z létání.  Jsme největší tandemový tým v čechách v jehož čele stojí průkopník tandemových letů a jeden z prvních tandemových pilotů vůbec.

 Cena obsahuje:

-zapůjčení cvičné vidlice, práce instruktorů,

-zapůjčení výbavy

 

Cena: 6 600,- CZK

Přihláška 

Škola paraglidingu - informace

Paragliding škola

Pokud se chcete naučit bezpečně a dobře létat, nebo jen příjemně a aktivně strávit svou dovolenou budete v nejlepších rukách právě u školy Wingover v Krkonoších. Paragliding school Wingover navazuje na existenci úspěšné školy inspektora provozu Miroslava Fejta, kterou založil již v r.1994. Její nabídka spojuje efektivní výukové postupy s nejlepšími paraglidingovými terény v České republice. Odlišná je především individualizací přístupu podle schopností a možností každého žáka.

Každý rok naučíme kolem 50 osb létat na padáku se získáním pilotní licence. Abychom se jim mohli 100% věnovat, a zvládli to s ohledem na možnosti počasí, nejde se zodpovědně věnovat více osobám. Proto svou přihlášku k nám neodkládejte a zaregistrujte se u nás co nejdříve, zařadíme vás do termínu který vám vyhovuje, i vypíšeme termín mimo pořadí který je pro vás vhodnější.

přihláška zde

na to jak se běhá s padákem se můžete podívat zde

Video z roku 2011 a školení pokročilých pilotů

video z části kurzu

jak se létá s motorem na zádech

 

Zkušenosti

Od založení školy prošlo kurzy a jinými aktivitami více jak 18 000 klientů. Jen na tandemech se svezlo více jak 10 000 osob. Při teambuldingových aktivitách spolupracujeme s agenturami jako Česká cesta, sport-s apod. Klienty byli firmy KPMG, OMW, Andersen auditor, Živnobanka, SWS Slušovice, T-mobile, Vodafone a mnoho dalších. Díky jejímu individuálnímu přístupu si ji vybrali pro své začátky v létání osobnosti jako je akrobatický reprezentant Antonín Pallas, filmující pilot a cestovatel Jaroslav Šembera, závodník Jiří Mrázek a další. Členové Wingover teamu jsou instruktorskou elitou, která se aktivně podílí na tvorbě výcvikových osnov pro paragliding vydaných LAA ČR (organizace pověřená ministerstvem dopravy výkonem státní správy v paraglidingu).

 

 

Metody výuky

Škola byla od počátku střediskem uplatňujícím nejmodernější postupy při výuce leteckých sportů a vycházející ze znalostí z oblasti psychologie a sportovní metodologie. Bezpečnost a kvalita přístupu instruktorů, ve spojení s nejlepšími terény v nejvyšších Českých horách představuje dobrou volbu. Toto spojení je doplňováno zkušenostmi z navijákových provozů v oblasti Českomoravské Vysočiny a Českého Středohoří, kde škola dříve často působila. Proto Vás dokážeme dobře připravit na samostatné létání ať již jste z hor či Polabské nížiny. Váš výcvik bude řízen podle Vašich možností pokračovat samostatně v tomto krásném sportu. Individualizace spočívá i v našich zkušenostech při výuce různých typů osobností, kdy dokážeme vhodně zvoleným tempem výuky, či kombinací intenzivní výuky a regenerace využít vaší schopnosti koncentrovat se na prováděná cvičení.

 

Z historie

MíraŠkola byla založena M. Fejtem v r. 1994 a první kurzy prováděla na Rané v Českém středohoří. Pokračovací školení probíhalo na letišti v Havlíčkově Brodě. Výcvik byl doplněn létáním v Alpách, Krkonoších, Beskydech, na Šumavě apod. V zimních měsících škola působila ve Špindlerově Mlýně a při této příležitosti M. Fejt pracoval na otevření startovišť na území KRNAPu. V roce 1998 byla oficiálně uznána startoviště v Krkonoších a škola získala zázemí v Dolní Kalné uprostřed území s ideálními cvičnými terény pro začátečníky. Od tohoto roku firma rozvíjí postupy při individuálních kurzech pilotů. V roce 2004 vyhrál Miroslav Fejt konkurz na místo hlavního inspektora paraglidingu LAA ČR a nastoupil na tuto pozici. Tehdy došlo ke spojení výborného pilota a instruktora Martina Kobra se zavedenou školou. Martin přispěl do teamu svým mladým elánem, který využívá hlavně při akrobacii a výuce nestandardních letových režimů. Přidal se instruktor a tandemový pilot Petr Válek, létající od roku 1990 po celém světě s licencí Německého DHV. Petr splnil podmínky pro vydání České licence instruktora paraglidingu a začal svými zkušenostmi z Německa rozvíjet organizaci pilotních kurzů a zájezdové činnosti školy. V létě 2006 ukončil Miroslav Fejt své působení na pozici hlavního inspektora LAA ČR a vrátil se do práce v týmu školy. Tak vznikl základ wingover teamu, který se o Vás postará při Vašich prvních ale i pokročilých krocích v paraglidingu.

 

 

Možnosti teamu a regionu

Team školy nabízí odborně vedený, kvalifikovaný a efektivní servis. Nudit se s námi nebudete ani v případě , že počasí nedovolí věnovat se létání. Připraveny jsou doplňkové aktivity turisticky dobře rozvinutého regionu. Region Krkonoš dokáže nabídnout skvělé podmínky pro cykloturistiku, lyžování, vyjížďky na koních, lezení, vodáctví, tenis, motorizmus, vyjížďky se psím spřežením, plavání v přírodě i v hale apod. Regenerace po náročném výcvikovém dni může probíhat v plaveckém bazénu, sauně, při masáži nebo procedurách v nedalekých Janských Lázních či Lázních Bělohrad. Profesionální tým spolupracovníků je připraven vyplnit přání firem i laického jednotlivce. Dnes je škola Wingover dynamickou školou uplatňující nejmodernější postupy ze studia na trenérské škole FTVS Univerzity Karlovy, kterou absolvoval její vedoucí Miroslav Fejt. Tyto postupy zajišťují efektivní využití Vašeho času s ohledem na vývoj počasí při Vašem kurzu. Více o členech Wingover teamu najdete v rubrice Kontakty.

 

Bc. Miroslav Fejt

-absolvent Vysoké Školy Tělesné Výchovy a sportu v oboru Kondiční sportovní secialista.

- student trenérské školy FTVS UK, obor padákové sporty.

- český zástupce v EHPU a STaC EHPU

- inspektor provozu PL a MPG, inspektor techniky PL a MPG

 

 

 

 

Wingover.cx

 

OBĚŽNÍK PRO PRAKTICKÉ LÉKAŘE - M.Zdravotnoctví 2006

 

Dne 1. července 2006 nabyl účinnosti zákon č. 225/2006 Sb., kterým se mění zákon č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Posuzování zdravotní způsobilosti ve smyslu zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, provádějí posuzující lékaři. Posuzujícím lékařem se rozumí dle ustanovení § 22 odst. 3 zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, lékař pověřený Úřadem pro civilní letectví, lékař zdravotnického zařízení pověřeného Úřadem pro civilní letectví, lékař zdravotnického zařízení určeného Úřadem pro civilní letectví po dohodě s Ministerstvem obrany a Ministerstvem zdravotnictví a praktický lékař.

Praktický lékař je v souladu s ustanovením § 84c odst. 3 písm. b) zákona č. 49/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, oprávněn ověřovat zdravotní způsobilost pilotů sportovních létajících zařízení uvedených v ustanovení § 81 odst. 2 písm. g) až i) shora uvedeného zákona, tedy pilotů jednomístných závěsných kluzáků, jednomístných padákových kluzáků a jednomístných sportovních padáků.

Doba platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti vydaného praktickým lékařem je v souladu s ustanovením § 84c odst. 4 písm. b) zákona č. 49/ 1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů, neomezená u osob do šedesáti let, nestanoví-li lékař s ohledem na zdravotní stav posuzované osoby omezení doby jeho platnosti. U osob starších šedesáti let je doba platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti 12 měsíců, nestanoví-li příslušný lékař s ohledem na zdravotní stav posuzované osoby lhůtu kratší.

Praktický lékař provádí lékařskou prohlídku v rozsahu lékařské prohlídky pro získání posudku o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel dle ustanovení § 6 odst. 1 vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 277/2004 Sb., o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel s podmínkou a náležitosti lékařského potvrzení osvědčujícího zdravotní důvody, pro něž se za jízdy nelze na sedadle motorového vozidla připoutat bezpečnostním pásem (vyhláška o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel), kterou se provádí ustanovení § 84 odst. 7 a ustanovení § 85 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, rozšířenou o zjištění stavu pohybového aparátu se zaměřením na páteř a končetiny.