Tandemové lety Krkonoše Paragliding Tandem

V případě nutnosti zasíláme poukazy i elektronicky k vytištění u Vás doma po objednání. Volejte 777666747 nebo pište na whatsapp: 777602020

 

tady odkaz na krátké video  z jednoho letu - nebo odkazy pod upoutávkou v obrázku.

 

 

Vyzkoušejte tandemový paragliding v oblasti Krkonoš pro neopakovatelné zážitky z letu nerušeného burácením motorů a s jedinečným rozhledem.

S některými pasažéry máme výročí jejich prvního letu a tak tady máte možnost vidět jak jsme si tehdy zalétali. Stačí kliknout zde

Tady odkaz na let s Týnkou 

V našem týmu jsou pouze piloti, kteří létají profesionálně tandemové lety a mají za sebou Tisíce letů nejen v ČR ale i vzahraničí.

Naše poukazy máte možnost zdarma převést na jinou osobu platnost certifikátu je jeden rok.

 

Tandemový let základní - T15  - OBJEDNAT POUKAZ


 

Cena:

2 790,- Kč (v ceně let 8 - 15 minut, zapůjčení přilby, instruktáž)

poznámka: v případě dobrého počasí po domluvě s pilotem lze let prodloužit (každých dalších 15 min - 750 Kč)


Popis:

Jen se rozběhnete a poslední kroky budete dělat již ve vzduchu. Za letu sedíte v pohodlné sedačce s pěnovým chráničem na spodní straně. Můžete si za letu povídat s pilotem, fotit, filmovat, nebo se jen tak rozhlížet. Pokud se vás pilot zeptá, chcete-li zkusit pocit ve spirále, vězte že máte dostatečnou výšku a vzdálenost od překážek abyste bezpečně provedli několik zatáček, které sice dobu letu zkrátí ale dají vašemu prožitku další rozměr. Může se však stát, že Vám pilot vzhledem k momentální situaci manévry nenabídne, nebo je odmítnete a pak s vámi bezpečně doletí do místa přistání.

 

Přistání:

Na přistání dáváme většinou nohy nahoru a dosedneme na zmíněný pěnový chránič, takže se nemusíte žádného dopadu či doběhu vůbec obávat.

 

Let handicapovaných osob:

Máme zkušenosti s létáním s postiženými, paraplegiky i kvadraplegiky nebo i s pasažéry bez nohou. Pokud víme dopředu o takovém pasažérovi, dokážeme s ním bezpečně odstartovat letět i přistát . Pouze je třeba počítat, že se jedná o náročnější zabezpečení letu na pomocníky a tak musíme být o stavu pasažéra v předstihu informováni. Lety s osobami, které nemohou běhat, nebo mají jiný handicap nejsou problémem, avšak vyžadují specifické povětrnostní podmínky. Přesto musím říci z osobních zkušeností, že lety právě s takovými osobami jsou nezapomenutelné a dávají nám chuť nadále se této službě věnovat.

 

Tandemový let prodloužený -  T30 -  OBJEDNAT POUKAZ


Cena:

2 990,- Kč (v ceně let 20-30 minut, zapůjčení přilby, instruktáž)

poznámka: V případě dobrého počasí lze po domluvě přímo s pilotem let prodloužit (každých dalšich 15 minut - 790 Kč)


Popis:

I bez motoru a vrtulí lze totiž stoupat nad start, nebo se držet ve výšce několik desítek minut i několik hodin. Bohužel práce vysoce kvalifikovaného profesionála neumožňuje zlevnit hodinový termický let. Proto jsme přišli s produktem, který je šitý na míru všem kteří chtějí nejen slétnout zavěšeni pod padákem ze startu na přistávačku ale chtějí se i v dosahu svahu trochu porozhlédnout.

 

Cíl letu:

Lety jsou prováděny podle povětrnostních podmínek na všech místních terénech, s využitím termiky či svahového proudění. Do vzduchu doporučujeme oblečení s vrstvou proti větru, s dlouhými rukávy a nohavicemi. Na nohy je vhodná letní treková obuv nebo tenisky. Nejsou však podmínkou. Pokud oblečení zapomenete, dokážeme Vám zapůjčit kombinézu. Chcete-li sebou do vzduchu vzít fotoaparát, půjčíme Vám šňůrku s pojistnou karabinkou, aby Vám neupadl. Hlavní cíl letu však je užít si ty okamžiky maximální intenzitou, bez starostí a obav.

 

Nejčastější otázky :

Jak se startuje?

Rozběhem ze svahu startoviště, kdy k odpoutání od země dochází po ustavení padáku do letové polohy. Padák se tedy nijak ve vzduchu neotvírá, ale je otevřen a proto se vzneseme.

Jaký je dopad?

Žádný! Přistáváme na travnatou plochu, kam přiletíme a cca 20cm nad zemí pilot dobrzdí kluzák do minimální rychlosti a posadí pasažéra jemně v sedě na zem. Někdy se přistává s větší rychlostí ale pro pasažéra činnost zůstává , jen po spodní části sedačky se pak třeba 1-2m klouže po trávě.

Co když se to ve vzduchu "složí"?

Pilot je připraven na všechny letové situace , které mohou nastat, včetně deformací vrchlíku. Pokud by nešlo situaci uvézt do standardního letu, je komplet vybaven záchranným systémem, který bezpečně pilota i pasažéra snese na zem. Min. výška pro aktivaci záchranného systému je 30m. Důležitější však je , že pilot provádí let tak, aby se do zmíněné situace nedostal, na základě svých teoretických znalostí a praktických zkušeností.

Kde nejčastěji máme sraz:

Nejčastější sraz je na přistávací ploše pod Černou Horou, kterou natrefíte jízdou či chůzí po silnici z Černého Dolu do Jánských Lázní v Kerkonoších.

Mapa zde

GPS: 50°38'1.327"N 15°43'34.060"E

 

Miroslav Fejt a spol se na Vás těší

 

tel.: +420 777666747 Whatsapp: +420 777602020

mifejt@seznam.cz