Španělsko Andalusie

Španělská Andalusie je velmi rozmanitá a vůbec ne tak suchá a vyprahlá, jak si mnozí myslí. Z rozsáhlých úrodných nížin jakoby vyrůstají do výšky skalnaté kopce, pohoří, hřebeny a náhorní plošiny. Nekonečné lány polí v nížinách střídají převážně olivové háje a sady, které pak přecházejí na strmějších svazích v hustý porost nízkých dřevin. Koncem léta a na podzim, je zde počasí asi nejstabilnější. Slunce už nemá takovou sílu jako v letních měsících, pole jsou sklizená a převážně zoraná. Toto podporuje vzniku velmi příjemné spolehlivé termiky, která někdy setrvá až dlouho po západu slunce. Asi nejsilnějšímy zážitky a specialitou terénu kolem Algodonales je létání s orlosupy. Tito ptáci jsou zvyklí na přítonmost paraglidistů a rogalistů ve vzduchu. Není vyjímkou, když točí v jednom stoupáku s padákem ve vzdálenosti jen několik málo metrů. Dodává to neuvěřitelný pocit sounáležitosti s přírodou... Na stránkách místního průkopníka závěsného létání a paraglidingu, Gerharda Gantera můžete shlížet aktuální fotky z každodenního dění kolem létání.

Spanelsko Algodonales Algodonales Orlosup Spanelsko Algodonales


Algodonales

Algodonales je centrem a záchytným bodem paraglidistů a rogalistů všech národností. Leží na úpatí masivu Sierra de Lijar ze kterého se převážně létá. Nacházejí se zde čtyři startoviště do všech směrů větru. V okruhu do 50km najdeme pak spoustu dalších startovišť a terénů, vhodných pak při silnějším větru, nízkých základnách nebo příliš silné termice. Ronda la Vieja, Montelano, El Bosque a další. Při silnějším západním větru je velmi zajímavý i výlet k pobřeží Atlantiku, kde se svahuje na písečných dunách. Nedaleko Algodonales leží krásné jezero, ve kterém se dá v tuto dobu ještě nádherně koupat.

Informace a organizace: Tento zájezd organizujeme formou vlastní letecké dopravy. Vy si koupíte letenku (Praha - Sevilla a zpět. Pokud si let zajistíte včas, tak do začátku léta, dá se koupit od 180,-eur. Můžeme pro vás i lety zařídit.) Při posledním termínu, návrat 06.listopadu můžete využit dopravu naším busem zpět.  V místě pak zajíšťujeme odvoz z/na letiště, dopravu v místě, vývozy na startoviště a dopravu k dalším letovým terénům., poskytujeme veškeré dostupné informace včetně meteosituace. Máme zajištěné ubytování hotelového typu, které stojí do 16,-eur os./noc. Za naše služby zaplatíte 7000,-kč/týden (samozřejmě můžete zůstat i dva týdny, cena se pak redukuje na 6000,-kč/týden). Kontaktujte nás mailem nebo telefonicky pro další informace.

Rezervujte si zájezd včas, ušetříte...

 

 

Terény

Přehled podrobný informací o terénech na které jezdíme nejčastěji.

Termíny

Přehled termínů na paragliding zájezdy.

Přihláška

On-line přihláška na vybraný paraglidingový zájezd

 

 

 

 

Logo WINGOVER.cx