Zase nad 2 km k oblakům a vstříc Rozkoši

 

 

Začalo to ve větrný  čtvrtek 6.7. a  dolétalo se v neděli 9.7. ale opravdu to stálo za to.

Černá Hora splnila očekávání všech kdo jí věřili a dala tak možnosti létat jak parádní ploché i FAI trojúhelníky, tak i dlouhé štreky s cílem dolétnout na Moravu (třeba i dál).

Ještě to s Rozkoší z nadpisu - modří už vědí - je pro ty co již letěli a nechám to tajemstvím pro ty co se teprve na tandem paragliding chystají. Třeba dostali dárkový poukaz a domlouvají si let.

Ve čtvrtek se jen kvůli silnému větru tandemovalo.

V pátek začala "Česká Brasilia" .

Stoupání mnohde překračovalo 5m/s ( s tandemem 7,8m/s a 100kg pasažérem jsem nezažil snad dosud ani jednou...).

V pátek už byl regulérní přeletový den a nejlépe z Černé zabojoval sice "Škorpi" s FAI trojůhelníkem téměř 150 km ale i ostatní si pěkně zalétali.zde klikni pro zobrazení letu.

Létalo se však výborně všude. Petr Ďorď si splnil metu a dal na všechově 200km FAI trojůhelník(klikni zde)

Tandemy s tím nesnesou srovnání ale osobně jsem si udělal radost 17km FAI trojúhelníkem , který měl zadání přistát do 1,5 hodiny - klikni tandem zde

Sobota měla provoz jaký ještě letos nebyl. padáková elita na startu a někteří si udělali rodinný výlet a letěli spolu s partnery, jiní s radostí bojovali o pěkný výsledek. Výška základen oblačnosti byla kolem 3000m.n.m. a tak jsme vesele točili přes 2,5km. Občas jsme ve vzduchu bojovali se stoupáním tak, že jsme středili klesání abych vůbec přistál.

 

Přeletáři však přistávat nemusí, jako autobusáci, a tak mohou lety prodlužovat dokud jim čas neřekne dost.

podívejte se na soupis letů o tomto dni zde.

Neděle - den výletů - tak nám většina odlétla na OLomouc a u kopce zůstali snad jen ti, co daleko nemohou , nebo nechtějí. - soupis zde.

Ještě Vám sem dopíšu tandemy - jen zmíním že Martin Ferda Vokřa dal krásné lety a dostal se na 3 místo v celkovém pořadí. Tady jeho let s juniorem

Tak nás sledujte, modlete se pro nás za hezké letové počasí a ve vzduchu , nebo na zemi Ahoj!

Mireček Fejt