Srpen začal opravdu letově

Nikča 03.jpg
A prázdniny v druhé půlce a my jsme se teď skoro nezastavili jak brutálně krásné a letové počasí nastoupilo. Ve výhledu na víc dní sice počasí zásadně dobře nevypadalo, ale vždy ta krátká předpověď byla lepší než den předem bylo ve výhledu. Takto jsme prolétali roztodivý víkend, který měl sobotu letovou celý den a dokonce se později odpoledne dalo zvednout i nad 1600 m n.m. do toho ale na kopci bylo hodně cizích pilotů, kteří se často nedokázali správně přiředit do stoupáku a přinutili mne jako inspektora provozu křičet ve vzduchu.  Občas to pomohlo ale hlavně jsem se snažil vzdělávat všechny ve výkladu pravidel létání v termice a na svahu.

Nakonec se tedy nikdo nezřítil po srážce a letový den byl zakončen svahováním v opravdu hladkém zvuku až do 150m nad start a těsně při západu slunce přistání u Čisté v Krkonoších s děvčetem u baráku.

Neděle úplně jiná ale hlavně skoro prázdný kopec, kdy všichni (kromě pár místních) uvěřili výpočetním modelům a nepřijeli polétat. Na fotkách můžete nakonec vidět jak to ve vzduchu vypadalo. Neskutečné, nádherné, nosivé a čitelné počasí... A tak to bylo nakonec i v pondělí i úterý, jen mraky tak krásný jako v neděli se již netvořili...