Sezona začala - přeletová soutěž pokračuje

Černá hora poskytla již několikrát pilotům hezké létání po zachycení do termiky na jejích svazích. Nejdříve jsme spíš cvičili nohy výšlapem s padáky na hrbu v únoru. Abych nezakrněl, dal jsem to dva dny po sobě s plnou tandemovou výbavou, protože bylo třeba prolétnout nový tandem od UP. Jeden den jsem tak letěl se svou nejmladší dcerou Majdou a druhý den s ještě mladším sněhulákem. Společnost jsme si ve vzduchu, na startu i na přistání dělali s Burákem a Libřou. Občas jsme zahlédli i další piloty.

Pokračovalo se v březnu delšími lety především Petra Libřického a Buráka. 10.3. dokonce Petr nasadilna trojúheník Černá Hora - Rudník - Golf Mladé Buky - ale přistál při cestě zpět před Svobodou nad Úpou.

Jenže po březnu začal duben a v jeho závěru sice ne Černé ale na Zvíčině - krásné lety Jirky Hanče (104km k Roudnici N/L) Petr Libřický (54km Svijany) Tomáše Drnce  ( 166,3km Janov u Litvínova) Miky Krutský (150km Osek u Duchcova) a nejdál byl Josef Bezdička (173Km Janov u Litvínova).

Takže je na co navázat. Na kopec se zatím dá vyjet terénním autem ale startoviště funguje jak má.  Těšíme se na nové žáky - první bude asi povolen individuální výcvik - volejte 777666747 a nebo whatsapp na čísle 777602020 (Mireček) na try co chtějí nějaké dovednosti zdokonalit a těšíme se i na pasažéry kteří s námi budou zažívat první nebo i další chvíle ve vzduchu.

Máte - li dotaz na fungování tandemů - výcviku pište - volejte Mirečka na uvedených číslech.

Hezký den a přeji teplejší počasí všem, i těm co nelétají.

odkaz na rekordní lety

 

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:Sjoda/27.04.2021/10:16#joint_flights=all