Sezona se blíží

Vážení přátelé létání, vězte že nás čekán nová sezona 2021 a my se na ni velice pečlivě připravujeme. Máme objednané zase nějaké nové padáky, těšíme se na nové letíčky a taky jsme dostřihali některá videa i staršího data.

Jak to bude na jaře s opatřeními, to nikdo neví. Přesto mohou jako každý rok, být piloti připraveni na sezonu; přípravou a kontrolou vybavení, vylepšením teoretických znalostí z oblasti meteorologie, taktiky letu, i studiem využívání moderní elektrotechniky při letu. Do telefonů se dají totiž stáhnout různé aplikace, zlepšující středění stoupků a navigaci po trati vzhledem k vývoji počasí po trati přeletu.

Bezpečnost lze zvýšit i pomocí právě uvedených aplikací, protože například některé mapové vrstvy zobrazují i elektrická vedení a lana lanovek. Stačí se tomu věnovat a naleznete spoustu možností. Přesto je dobré nezapomínat také na krásu volného letu nad horami bez sledování displaye.

Záložní padáky: přijímám sedačky s rozbalenými padáky na přebalení po telefonické domluvě na tel.: 777666747 , nebo 777602020

adresa : Dolní Kalná 4, 543 74 Dolní Kalná

cena : základ je 300,- Kč/kus a doplatek za použité mailonky a další zásahy do záchraného systému pro jeho funkčnost.

Padák si zkuste sami odhodit doma na závěsu a ZP pak nechte alespoň jeden den vyvěšený za polový otvor mimo tepelné zdroje a chemické látky.

Motorový paragliding : TECHNICKÁ PROHLÍDKA MPG KOMPLETŮ

Po telefonické domlouvě provádím technické kontroly MPG kompletů - prodloužení technické způsobilosti. Tyto provádím jak na adrese v Dolní Kalné, tak u Vás doma. V případech , kdy je třeba provést zálet kompletu, je třeba koordinovat místo a meteorologickou situaci.

Tandemoví pasažéři: Kdo má dárkový poukaz na tandemový let od teamu DOVZDUCHU.cz sledujte počasí a jak se Vám bude zdát vhodné pro Váš let, volejte uvedená čísla pro aktivaci poukazu na tuto sezonu.

tady videa starší i nová:

tandem s Týnou      -  s písničkou a od začátku až po přistání

tandem s Alešem    -  s písničkou a srandičky s pasažérem

kilpy tandem           - více letů dohromady z Krkonoš a okolí  

1 let 2021     -  video letošního prvního tandemového letu


 

Takže užívejme krás zimní přírody a ve zdraví a dobré kondici se dočkejme jara.

 

Miroslav Mireček Fejt