Rodinný výlet na paraglidu

Všichni příznivci, kteří se v září o víkendu nebo i ve všední den dostavili na přistání pod Černou Horou, si mohli všimnout velkého provozu převážně tandemových kluzáků.

Konečně po severních větrech v Červenci a málo dnech v srpnu, vyšlo letové počasí jak má být a my odlétali hodně tandemových letů ke spokojenosti nás i pasažérů.

Začíná být již pravidlem, že pokud začátek prázdnin tolik létání nepřeje - září to dožene. Přesto se však na to nejde spoléhat a majitelé poukazů na let by neměli z kraje sezony se svými lety otálet.

Jedna nekomerční akce ale stojí za zmínku:

21.8.2021 jsem se domluvil s kolegou Martinem, že poletíme jejich "rodinný výlet". To spočívalo v tom, že táta Honza poletí na svém padáku, Martin se svým bráchou na tandemu a já poletím s bráchovou slečnou.

Start se povedl, všichni ve vzduchu nad Černou horou a první odskok dolů k Fořtu se vydařil. Čekali jsme na sebe v 1200m a snažili se dostat výš pro  let proti slabému západnímu větru. Martin najisto nasadil k truhlárně za nákladní lanovkou a v 850m jsme ustředili všichni pěkné 1,5-2m silné široké stoupání. Já sice nad tímto výpadem pochyboval ale Martin vydržel i přes rozsáhlé klesání před nalétnutím stoupáku.

Pokračovali jsme k Lánovu a nad Hartu, kde jsme nad lesním rybníčkem, který nám v zimě poskytuje koupel vysekanou dírou ledu, bylo další hezké stoupání. Končilo ten den v maximu 1929m n. m. a posunulo nás k Vrchlabí. Následoval výpad do Horního Vrchlabí kde díra v oblačnosti dávala při určitém výkladu možnost, vzít stoupání ze země. To tam sice bylo ale pro tandemy slabé a tak jsme ještě zkoušeli štěstí za Lánovským lomem ale nakonec oba tandemy , tou dobou již bez doprovodu tatínkem - v pořádku přistáli.

Moc jsme si to užili všichni a shodli se že příští rok to zopakujeme.

záznam letu obou tandemů klikni zde

Hezké dny všem.

Mireček