Prázdniny startují a tandemový provoz již běží

Přátelé, máme konec června, pár letů jsme uskutečnili ale opravdový letový den pro tandemové lety ještě nebyl. Severní větry a v posledních dnech hlavně severozápadní, nám neumožnili zorganizovat plný letový den. Pokud se však podívám na dlouhodobou statistiku, v tomto období to tak bývá.

Obvykle zde upozorňuji na lety uskutečněné v našem pásmu, přesto dnes dovolím zmínit výsledky letošního závodu

Red Bull X-Alps - který již skončil vítězstvím Chriegel Maurera , což bylo po jeho dominanci v tomto závodu po celou dobu existence očekávané.

Většina sledujících tento extrémní závod, kdy atleti Letí nebo jdou trasu po Alpách o délce přes 1000km. Závod není běžně obsazovaný reprezentaty, ale pořádající firma je vybírá , aby bylo možno sledovat postup těch nejlepších a bezpečnost byla v rozumné míře. Osobně bych to co oni dokážou ani v malém měřítku nenapadobil a to nejen dnes ale i v dobách topu svých fyz. sil.

V letošním roku došlo ale poprvé v celé historii k dokončení celé trasy ženou. Rakušanka, usměvavá atletka Elizabeth Egger dokončila celou trasu přistáním na jezero v Rakouském Kaprunu. zde odkaz na finálová přistání , již tradičně na molo plovoucí na vodní hladině (zde linka na video z přistání). Takže letos se podařilo, nikdo nebyl zraněn a můžeme se těšit na další ročník.     Nás mezi tím čeká tandemové léto s pasažéry a mraky, větrem, sluncem úsměvy, setkávání ...

Pro lety pište nejlépe na whatsapp k číslu 777602020  Mireček