Paragliding ACC - Direct alpine Cup - Memoriál Pavla Urbana 2023

 

 

 

Podařilo se po velkém úsilí všech zůčastněných organizátorů a rozhodčích, uspořádat pěknou soutěž v paraglidingu - přesnosti přistání.  Fotky ze soutěže zde

50 pilotů bojovalo o poháry v 5 kategoriích lety z Černé Hory a Kozákova 15. a 16.7.2023  . Závodníci se sjeli z 9 zemí a byli mezi nimi i několikanásobní mistři světa i Evropy. V mezinárodním měřítku však nyní zrovna probíhá generační výměna a tak na stupních vítězů stáli v celkovém pořadí, po 4 kolech odlétaných na Černé Hoře a 2 kolech na Kozákově, mladí piloti z Německa, týmu Papillon.  Pro všechny neznalé jen dodám , že se přistává na 3cm v průměru a elelktronickou "palačinkou" se měří vzdálenost prvního kontaktu od této "nuly".

Po celkově 6 kolech a škrtnutí nejhoršího výsledku, s 12cm vyhrál Schubert Lennard , před Vlastimilem Vachtlem a Schubert Andreasem.  Pohár tak odjel za celkové pořadí do Německa, Ženy vyhrála Lucie Martínková , a Německý  team Papillon porazil české teamy Smile a PG Hnízdo. Kdo chce podrobnější informace, nalezne na FB zde: https://www.facebook.com/groups/60568994262/search/?q=Direct%20alpine%20cup

Všem děkuji za podporu sponzorům a organizátorům za pomoc i závodníkům za zvládnutí všech letových situací bez zádrhelu. Moc pěkná atmosféra nás vede k úvahám k opakování akce i v příštím roce. Je to sice dlouhá doba ale pokud nám vše vydrží, budeme se těšit i příští rok.

Tandemové lety na padáku se létali i v den závodů jen v neděli již na Kozákově létat tandemy nešlo.   Hezké léto přeji všem.