MČR v přesnosti přistání 2022 Krkonoše open

 

Může jít o obrázek 3 lidem a venkovnímu

 

3.- 5.6. 2022 proběhlo na Černé Hoře a Zvíčině mistrovství ČR v přesnosti přistání. Akce byla velmi povedená a začala pátečním volným tréninkem na Černé Hoře. Ten byl v podvečerních hodinách ukončen silným větrem od JJV ale příslib předpovědi na druhý den vypadal optimisticky. 

Večer se účastnísi sešli v kempu Vejsplachy , kde kromě tradičního grilování vyzkoušeli i stanovou saunu. V závěru saunového večera tak kolem ohně seděla banda lidí zabalených pouze v ručnících a prostěradlech.

V sobotu ráno proběhla prezentace posledních přihlášených a odjelo se létat na Zvíčinu - její severní start na sjezdovce.

Již při prvních kolech bylo vidět odstup reprezentantů od ostatních pilotů a v tomto duchu se odlétalo 6 kol.

Na neděli byl hlášen silnější JV vítr a tak se začínalo již brzy ráno na východním Zvíčinském startovišti.

Zde byl pro některé obtížný start ale nakonec jej všichni zvládli a odlétala se dvě platná kola. Na Zvíčině tak kolem poledne proběhlo vyhlášení výsledků a účastníci se pak rozjeli po celé republice i do zahraničí.

Vydařená akce a patří velký dík hlavnímu organizátorovi Vlastovi Kricnarovi i celému jeho týmu měřičů, komisařů, startérů, řidičů a pod.

Celé závody vyhrál a mistrem ČR v přesnosti přistání se stal Petr Garbier (56b), následován druhým  Kamilem Konečným (66b) a  třetím umístěným Davidem Liškou (96b) (body jsou součtem centimetrů od středu s jedním škrtaným výsledkem).

nejlepší v kategorii hobby pilotů byla : Zuzana Beranová (1623b) , druhým byl Karol Rumpli (1732)     a na třetím místě Dominik Rára (2048b).   

Další kategorie a jejich umístění naleznete na odkazu , který uvedeme po jejich zveřejnění zde.

 

 

Dovzduchu.cz jsem reprezentoval já s tandemem a do organizace se přidal i Martin Vokřínek. V soutěži jsme sice nebyli na medailových pozicích ale nebylo možné nás přehlédnout, protože jsme létali na největším křídle ze všech zůčastněných. Na fotce poslední soutěžní let v naší kategorii tandemů. Tak za rok zas!