Duben v pohybu

 

Tak to Lukáš i Standa doletěli. Patří jim gratulace a velký obdiv. Tady link na zobrazení letu Lukáše Hadaše
a tady na Standy Klikara z meze Býkovice

 

Dnes kluci - když píšu tyto  řádky - ještě někteří letí ve východním proudění ze Strebrna Gora v Polsku přes sever republiky někam na Mostecko. Pro  začátečníky zjara je vítr příliš nárazový ale pro výkonostní letce je tím dnem D.

Rád tyto lety sleduji na live trackingu, i když sám v tyto dny nelétám, protože tandemové počasí, kdy máte sebou dalšího člověka, vypadá jinak.

Za chvilku ale bude Černá Hora dostupná i autem a my opět zahájíme v případě příznivého jižního proudění i letovou sezonu začátečníků, mírně pokročilých a tandemů.

Teď ještě je třeba aby všichni co dlouho nelétali, zkontrolovali své vybavení, dopřebalili záložní padáky, a hlavně došli na louku a pořádně pocvičili starty a manipulaci s padákem na zemi. Oprášené dovednosti totiž dodavají klidu na startu a pomohou v užívání si svobody letu.

Kdo nemá, může ještě rychle nakoupit v předprodeji sezonní vstupy na startopviště a zaplatit si poviné ručení za škody.

Vzdušný prostor v letošním roce je bez zásadnějších změn, kromě publikovaných leteckých cvičení.

Padáky by taky měli mít platné technické způsobilosti po kontrole inspektorem techniky.

A teď již nezbývá nic jiného, než si popřát pěkné letové počasí v dny kdy máme na létání čas.  Kdo chce poukaz na tandemový let - paragliding - stačí vyplnit objednávku, nebo ve večerních hodinách zavolat na tel: +420 777666747 .

Hezký den a těšíme se všichni na setkání nejen na Černé Hoře.