Červenec 2018 a létání na černý

 

Hezky se létalo na sólech i na tandemu.

Červenec nás potěšil pěknými letovými dny na Černé hoře.

Dařilo se hlavně v pondělí 16.7., kdy Robert Kulhánek a Petr Kožíšek uletěli krásné FAI trojúhelníky 107 km. Tady je link na denní skore, ze kterého je patrné, že v tento den uletěnými výkony Černá Hora naprosto kralovala ostatním českým terénům. Jakub Škorpi Havel dal dvoukilo a přistál u Kroměříže. To je taky hezké vidět, že tímto směrem se dá letět daleko. Proč Jakub letěl ten den záfuk, popisuje v komentáři k letu a já to rozhodně beru jako moc hezkej let, ať jsem již v minulosti komentoval "záfuky" jakkoliv... 

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/denni-skore/#filter[date]=2018-07-16@filter[country]=CZ 

Z našeho hnízda se dařilo Petrovi Libřickému (106km na Dolní Moravu). 

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:Libra/16.07.2018/09:42

No a já si taky dal hezkej letíček s Radkem z Berouna. Startovali jsme v oknu odpoledne kolem 14:30, kdy se oblačnost rozestoupila a umožnila start na jinak zastíněném kopci. 1,5 hodinový let dal sice jen 23km plochý trojůhelník, ale zabojovali jsme si a celkem se nám už ani pod základnu do zimy nechtělo. První letošní opravdu polítání. Měl jsem z toho radost i kvůli Radkovi, který u nás byl už po druhé, když to posledně v severním větru nevyšlo. 

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:MirecekF8/16.07.2018/12:41 

Další pěknej den byla sobota 21.7., kde nás v denním skore dostal na špici před startem na Lysé Hoře výkon Martina Batoha Porkerta, kerý dal krásný FAI trojúhelník 115km. Kozákovští to mají blíž na Lysou Horu a tak tam letěli taky hezké FAIky, ale já se budu držet naší Černé Hory.

Škorpi měl zase nastartováno na opravdu hezkej let a ať se v komentáři označuje jakkoliv, mě se ten let moc líbil. A taky se mi líbí ženský a tak musím zmínit moc hezkej trojúhelník Soni Perglerové, se kterou jsem se bohužel ani nepozdravil, ale letěla moc hezky.

Z našich spolkových borců nejlépe Tomík Drneček, kterej dal 100km na plochém trojúhelníku:

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:Drny/21.07.2018/09:31 

a pak Ivoš Bartoňů taky plochý trojúhelník 85km, ale když se podíváte, jak si užil let do Rokytnice po horách, tak mu je co závidět...

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:jarda737/21.07.2018/09:47

Vlasta Klikarů s monoklama pod očima z domácích prací dal taky kilo na plochém trojúhelníku. Sice není z našeho hnízda, ale stará se o terény v Polsku a tak jako by byl náš. V ten den musím uznat, že bylo to lítání strašně hezký, nikdo nikomu snad nepřekážel, neviděl jsem ani nějaká nebezpečná přiblížení a celkově přátelskej duch panoval i na naší přistávačce.

Já si dal na tandemu ten den totální vyhnívku do Pece pod Sněžkou, kdy jsem smolně skočil hned na začátku po dotočení 2000 m AMSL k rozpadu u Lyžařské boudy... ale kočka, co jsem s ní letěl pak přiznala, že si nad Liščí Horou opravdu přála na zem, neb se jí trošičku zvedal žaludek a i když to nevyslovila - přání se jí proti mé vůli splnilo. No u bobovky jsem přistáli a byla spokojená a říkala, že jí už opravdu nic není.

Vrátili jsme se tedy na kopec a šel jsem s jejím klukem - tesařem navrhujícím ionteriéry a zalítali jsme si podle chuti, což dalo za 2 hodiny 15 minut pěknej FAI trojúhelníček 24 km. Hlavně jsme si ale dotáčeli hezkejch 2400 m AMSL a taky lovili po 6 m klesání slabé nulky nad Bohmischovými boudami.

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:MirecekF8/21.07.2018/11:25 

 Jo hezkej boj a pohodovej kluk takže se těším zase na další lítání. Třeba dneska ještě dopadne Zvíčina! Tak ať to čtete kdekoliv a kdykoliv, hajdy ven a pryč od computerů a tabletů do reálného světa. Protože skutečnej život je jinde než před monitorem.