Francie - osvědčené termické terény pro paragliding

Proč potkáváme mimo Francii tak málo Francouzů všude ve světě? Nemusí nikam do zahraničí cestovat, protože doma mají skoro všechno. Od vysokých horských masívů a malebných údolí Alp a centrálního Masívu, překrásných oblastí Provence a Rhöne, po pobřežní letoviska Středozemního Moře a Atlantiku. Francie je velmi rozmanitá na to aby ji člověk popsal v pár větách. Nespočet kulturních památek, vynikající francouzské sýry a vína, příjemní lidé. To vše si člověk musí prostě zažít a okusit sám.


Monako Město Padak Monako Pláž Monako


 

Monako

...je naším klasickým cílem ještě v zimním, nebo časně jarním období, kam se vydáváme již po několik let. Zatímco u nás doma panuje stále zima, tam dole v mediteránních oblastech Středozemního moře ukazuje sluníčko už svojí sílu. Kvetou broskve, tráva se zelená a my se vyhříváme na písčité pláži, sloužící i jako přistávací plocha. Večer se scházíme na oblíbené hotelové terásce při posezení u piva. Program v týdnu organizujeme podle počasí a zájmu. Létá se převážně podél skalnatého masívu nad Monakem, který má převýšení až 1000m. Podnikáme výlety do dalších letových terénů v okolí, jako Sospel, Gourdon, Greoliéres. Převážně se jedná o přehledné terény, vhodné i pro méně zkušené piloty. V Gourdonu je za termické situace obtížnější přistání, vše se ale řeší operativně na místě. Za nepříznivého počasí nabízí Monako a okolí spoustu alternativních činností. Procházka po trati formule 1 v Monte Carlu je již tradicí. Návštěvu podmořského akvária, terény pro lezení, nebo jen pěší tůry s nádhernými vyhlídkami. Bydlíme v hotelovém komplexu Le Golfe Bleu, který poskytuje vše potřebné pro příjemný pobyt. Apartmány jsou plně vybaveny, s kuchyní (nádobí, sporák, lednice, mikrovlnná trouba) obývací místností s televizí, ložnicí, koupelnou a prostorným balkonem. Jen několik minut pěšky, přímo pod hotelem, se na pláži nachází oficiální přistávačka. 

 

Sospel

je malá vesnička uprostřed velikého údolí, vzdálené asi 20km od pobřeží. Startoviště Mt. Agaisen je chráněno okolními vrcholy před větrem, tudíš se tu dá létat když na pobřeží už moc fouká. Druhé startoviště La Lavina se dá využívat při východním větru.

 

Gourdon

je od Monaka už kousek dále, asi 90km. Malé skalní městečko, na strmém výběžku je známou turistickou atrakcí. Z něho je pak krásný výhled do rozsáhlého údolí. Létá se z výše položené náhorní planiny, na jejíž hraně se dá svahovat. Za termického počasí se tu dají létat krásné přelety kolem celého údolí. Ale pozor, tento terén je náchylný na vítr a termickou aktivitu. Už nejednou jsme promeškali správnou dobu startu a zůstali pak až do pozdních odpoledních hodin sedět na startu.


Alassio

V Allasiu se občas zastavíme posvahovat u pobřeží, při příjezdu nebo odjezdu z Monaka.

 

Savojské Alpy a Provance

Do těchto míst jezdíme opět na delší dobu, týden a déle. Navštěvujeme pak různé terény podle podmínek a nějakého stanoveného plánu. Tomu pak říkáme u nás paragliding safari, jaké najdete i u jižní Itálie a Španělska. Jen namátkou vybrané a nejznámější v Savojských Alpách. Lac ď Annecy, jezero nad kterým se létá, velmi známé z pořádání SIF kurzů takzvaných krizovek. St. Hillaire, městečko poblíž Val ď Isere. Místo proslulé svým festivalem 'Coup-icare', je to jakýsi karneval ve vzduchu pořádaný již léta. V Provance pak velmi známý Laragne, kde se pořádaly už nespočetné mezinárodní závody, nebo Greoliéres nenápadný ale krásný terén už blíže pobřeží. Do Nice ke koupání je to přes Gourdon už jen asi 50km.

 

Terény

Přehled podrobný informací o terénech na které jezdíme nejčastěji.

Termíny

Přehled termínů na paragliding zájezdy.

Přihláška

On-line přihláška na vybraný paraglidingový zájezd

 

 

 

 

 

Logo WINGOVER.cx