Kiteboarding - snowkiting - kiting

Kiting ve všech svých podobách nyní prožívá velký vzestup popularity a je velmi oblíben především pro svou jednoduchou dostupnost a nenáročnost na fyzickou zdatnost. Přesto dokáže splnit nároky i těch trénovanějších jedinců na sportovní vyžití. Z vlastní zkušenosti musím říci, že především pokud jste s drakem na louce za příznivého větru, zcela zapomínáte na čas a přiměřenou námahu. Tu si ostatně řídíte sami podle svého zájmu.

Začíná se základním ovládáním kitu (draku) , který je řízen dvěma popřípadě 4 prvky , vyvázanými do ovládacích vahadel (bar). Zaučování v ovládání kitu je jednoduché, obnáší spoluřízení kitu s instruktorem , který stojí za vámi a řídíte draka společně. Cca po 2 minutách již řídíte sami s občasným zásahem instruktora do řízení. Zbývá naučit se startovat kite, s čímž Vám pomůže kolega z vaší dvojice. Běhat totiž po 25 - 50m dlouhé šňůře při každém "přistání "kitu na zem se opravdu nedá. Přistává se tedy bokem na vítr kdy přiletíte nízko nad zem a přebrzdíte padák až přistane na zem.

Po zvládnutí začátků dojde na střídání ve dvojici.

Již druhá série řízení draka je pro vás zábavou . Přidáváte složitější prvky jako 360°otočka na jednu , či druhou stranu, průlety draka nízko nad zemí, včasná otočka v poloze bokem na vítr a návrat do výchozí pozice.

Dvojice již po 20 - 30 minutách dokáže létat samostatně a je připravena předvézt v soutěži výsledek svého snažení.

Kite je opravdu dynamickou , při tom však uklidňující zábavou pro každého, ať již v jednom , či ve skupině.

Těšíme se na Vás při našem programu.


Nadstavba základní části:

Úspěšní absolventi základního ovládání Kitů mohou za příznivých podmínek vyzkoušet kiteboarding, snowkiting, bugee kiting a pod.Miroslav Fejt

 

 

V simním období nabízíme základní lekce snowkitingu za 2 hodinnovou lekci zaplatíte 1100 Kč a vybavení Vám zapůjčíme.

 

Jezdíme v podkrkonoší na fantastických terénech bez drátů a stromů s dlouhejma loukama a super sněhem.

volejte 777666747.