DÁNSKO svahování na dunách groundhandlingkurz

Dánský ostrov Samsø leží v Baltském Moři v úžině Kategattu. Proč ale jezdit do téměř placatého Dánska a ještě k tomu na mrňavý ostrůvek létat na padáku. V Dánsku se létá na pobřežních dunách, které jsou tak do 50m vysoké a povětšinou porostlé trávou. Také tam fouká docela často. To je ideální kombinace pro svahování nízko nad terénem a pro pozemní trénink s padákem.

Dánsko Samso
 Dánsko Samso  Dánsko Samso

 


 

Samsø

Znáte to, sedíte na startu a pozorujete, jak někdo kazí jeden start  za druhým. Ale ruku na srdce kdo se může chlubit tím, že bez problémů odstartuje při větru 7m/sec. Všechno se dá natrénovat a nacvičit. Kdo se nechce zdokonalit v křížových startech, nebo se naučit start na „kobru". Dlouho jsme hledali optimaální terén pro pozemní tréning, groundhandling. Na Samsø jsme ho našli. Malý ostrůvek, kde je to od jednoho pobřeží k druhému jen pár kilometrů. Jsou tam prakticky na pár čtverečních kilometrech startoviště do všech směrů. Trávou porostlé duny, rozlehlé rovné louky.  Po startu pár průletů nad zemí, tuch and go a zase přistát. Ohromě to zvedá sebevědomí a jistotu pilotáže. Máme připraveny různé cvičení s padákem třeba jen na zemi, vůbec to není nudná záležitost. Pak jen v klidu posvahovat a kochat se klidným letem. Koupání se samozřejmě nevylučuje a nějaké to pivko povezeme také s sebou.

 

!!! NOVÉ !!! Dále bychom chtěli po zkušenostech z vydařeného loňského výletu oslovit i piloty motorových padáků PPG. Sami bereme letos jeden komplet PPG s sebou a uvítáme další piloty. V časných ranních a pozdějších večerních hodinách kdy je vzduch téměř bez pohybu je ůžasné brázdit nízko nad hladinou při pobřeží, nebo si prohlédnout ostrov a okolí z výšky. Na ostrově nejsou žádné problémy s motorovým paraglidingem.

 

Terény

Přehled podrobný informací o terénech na které jezdíme nejčastěji.

Termíny

Přehled termínů na paragliding zájezdy.

Přihláška

On-line přihláška na vybraný paraglidingový zájezd

 

 

Logo WINGOVER.cx