Tandemové i solo létání na Černé Hoře

Začalo to v pátek, 20.5.2016, kdy jsme napsali na FB profil tandemů Černá hora, že bude hezké létání a budeme na přistávačce mít brigádu.

Odpoledne náklaďáček od Vejnyho z Lomu přivezl drť na vjezd a v sobotu v 9 hodin jsme tak mohli ve skromné sestavě začít brigádičku. Lukáš nás řídil a spolu s Žížalou udělal co bylo třeba na rampě a kolem sondy, kde mu pomohli v hojném počtu připravení rogalisti.

Dole jsme zatím ve skladbě Peťa, Bouřkáč, Jarda boeing, Mireček a Rosťa loupali klády a opravovali ohradu pro splašené plechovky.

Do toho se začalo usmívat sluníčko a přijel první pasažér na tandemy, tak jsme lítali a ve vzduchu to bylo opravdu parádní. Stoupáky pod trochu slitou oblačností téměř všude a umožňující krásné inteligentní létání s pokoukáním na místa, která jsme od loňského konce sezony neviděli.

Hlavně ty barvičky, to byla paráda.

Po létání jsme ještě dodělali co bylo třeba, každej si opekl buřta, popovídali jsme a vzhledem k předpovědi silného JJV na druhý den, jsme se rozjeli domů.

Nádherná sobota.

 

Tady ještě pár řádek k předchozímu létání :

 

Výlet na Srebrnou Gurku - 100km Libřa a Tomík

Dne 7. 5. jsme se s partičkou kolem Bambuse vydali na Srebrnou. Start při silnějším  východním větru, zpočátku líznutý jihem - byl z toho dost "zajímavý" slet. Po výšlapu nahoru nastalo mudrování, zda si alespoň zasvahovat či odjet na zahrádku. Bambus parta prosazovala odjezd, my ještě jeden pokus Nakonec se vítr srovnal, bylo rozhodnuto, že posvahujeme :-). Svahování skončilo zachycením se ve stoupáku (Burák, Libřa), a dále to byla paráda - rychlý let po větru :-), široké stoupáky, základny 2500m a výš. S Tomášem jsme se lehce rozdělili nad Broumovem, abychom se sešli nad Trutnovem a pokračovali společně směr Mladá Boleslav. Více zde: