RAMPA JE SUCHÁ

Vážení letečtí přátelé.

Začíná letová sezona na Černé Hoře 2018 a my se opět těšíme na krásné lety s tandemy i jednomístně na "našem" milém kopci.

Chystáme pro všechny uživatele novinky ale já bych chtěl v tuto chvíli hlavně všechny pozvat na celou sezonu. Ať již vyjedete na černou horu autem s povolenkou, nebo lanovkou popřípadě vyjdete pěšky, chovejte se prosím k přírodě i samotné startovačce ohleduplně. Tam nahoře je krásný výhled a taky krasný start, který je škoda kazit odpadky ve formě prázdných pet lahví, plechovek od piva a nebo i vajgly a ubrousky po vykonání potřeby.

Nechoďte prosím pod rampu močit ani nic jineho, protože tam neprší a vaše pozůstatky tam zůstanou velmi dlouho.

Stávající zeleň v podobě stromů a keřů neničte ani nijak neupravujte, pokud máte pocit že je třeba nějaký stromeček odtstranit, napište nám a my to projednáme se správou a učiníme co bude možné a rozumné.

Letiště Vrchlabí je v provozu a tak dodržujte platná pravidla při přiblížení k němu. I když je již méně pravděpodobné, že by zde po zrušení letecké školy probíhala nad plochou akrobacie - vyhlídkové lety, výcvik motorového i bezmotorového létání zde bude dále probíhat a je třeba dbát opatrnnosti nejen v zoně ATZ ale především v případě nutného přistání i na letištním okruhu.

Ve vzduchu - je sice místa dost, přesto se každý rok daří pár jedincům rozhánět padáky kroužící v termice průlety tímto pomyslným válcem. Nebudu vysvětlovat pravidla ale dám Vám jen radu zkušenného termického letce ; Stoupáky jsou všude jen je najít a ustředit. Proto pro zachycení letím tam, kde je lidí málo ale dává to smysl vzhledem k aktuálním podmínkám a dosažitelnosti přistání.

Pokud se blížím k ostatním kluzákům, zhodnotím situaci a přibližuji se pouze na vzdálennost, kdy se ostatní budou schopni vyhnout a cítit bezpečně (ne tedy podle svých schopností ale podle těch ke kterým letím).

Krásné chvíle ve vzduchu i na zemi bez nehod a nepříjemností všem přeje

za členy Spolku Českých Letců   Mireček Fejt