10. ročník memoriálu Pavla Urbana

   Ať zde jste poprvé, či chodíte na naše stránky pravidelně, všem Vám mohu s radostí oznámit, že soutěž na přesnost přistání, pojmenovaná po zakládajícím členu našeho spolku - Pavlu Urbanovi, proběhla tuto sobotu 27. 8. 2016.

   V několika kategoriích se bojovalo o krásné diplomy a hodnotné ceny ale hlavně o umístění a případný zápis na putovní pohár.

   Jak je již tradicí, vypsané kategorie byli Božani (sport.pilot) a Kamion(tandem). Připravená kategorie borečci a  borky nebyli letos obsazeny. Přesto děvčata na přistání nechyběla a pomáhala s organizací, nebo se starala o děti, kterých zde bylo také hodně. Takže se v dalším ročníku budeme těšit i na letecký dorost.

    Velký souboj probíhal v kategorii "kamion" kde  nakonec po urputných bojích a rozhodujícím posledním přistáním s čistou nulou vyhrál Lukáš Skrbek před Martinem Kobrem a mou osobou (Mirečkem).

     Kategorii božani vyhrál Lukáš Svoboda, na druhém místě byl Ivo Bartoň následován Jozefem Zábským.

   Celý víkend však bylo nádherně a tandemovalo se na plné pecky, takže piloti spolku i mimo něj udělali radost mnoha lidem. Zajímavé bylo, že tentokrát převažovali pasažéři nad pasažérkami a to dokonce těch vyšších váhových kategorií. Přesto jsme zalétali moc hezké lety ve skupině i mimo ni.

  Tak snad nám zase vyjde počasí a sejdeme se opět na kopci, nebo pod ním.

 

Mireček